Lana Pudar osvojila je niz medalja na juniorskim natjecanjima i Mediteranskim igrama. Do sada se za velika natjecanja pripremala izvan grada jer u Mostaru ne postoji zatvoreni bazen s  dimenzijama za sportska natjecanja.

Šesnaestogodišnja Mostarka Lana Pudar osvojila je naslov europske prvakinje na 200 metara leptir na EP u Rimu, a istoga dana u njezinu gradu, Mostaru, određena je lokacija Olimpijskog bazena čija je gradnja upravo motivirana uspjesima ove sjajne plivačice.

Pudar je silovito krenula u utrku, u prvih 100 metara ostvarila više od sekunde prednosti u odnosu na konkurenciju te u drugih 100 metara uspjela zadržati vodeću pozciju. Ciljem je prošla u vremenu od 2:06.81 minuta. Srebro je osvojila Dankinja Helena Rosendahl Bach sa 2:07.30, a broncu Talijanka Ilaria Cusinato sa 2:07.77.